z okazji Światowego Dnia Dentysty – 5 marca

CHYBA WIECIE, ŻE wskazane jest, aby nauczyciele prowadząc niektóre lekcje korzystali z proponowanych scenariuszy. Scenariusze, których autorami są często doświadczeni dydaktycy, można znaleźć również w sieci. Obejrzałam kilka z zajęć lekcyjnych związanych z Dniem Dentysty. Przykład takiej lekcji:

https://www.edukator.org.pl/2004b/higiena/higiena.html

I dodaję swoje trzy grosze. Może ktoś skorzysta

 WSTĘPNY SCENARIUSZ LEKCJI Z EDUKACJI PROZDROWOTNEJ W KLASIE 0 – I

Cel główny:  Dostarczyć dzieciom wiedzę o wpływie jaki mają zdrowe zęby na ogólne zdrowie człowieka.( Słodkie – nie znaczy zdrowe!)

Środki dydaktyczne: – wierszyk o wiewiórce, pasty i szczotki do zębów

Tok zajęć: –  uczymy się na pamięć wierszyka  

   – przeprowadzamy z dziećmi  rozmowę kierowaną wspomaganą pytaniami.

    – odgrywamy treść wierszyka w parach, z podziałem na role (wiewiórka i rozmówca)

    – podsumowujemy wnioski i idziemy myć zęby przyniesionymi do szkoły

     szczoteczkami, przestrzegając ustalonych wcześniej zasad dobrego mycia zębów. 

WIERSZYK  PRZEKAZUJEMY RODZICOM NA SZKOLNEJ TABLICY OGŁOSZEŃ -DO ZAPOZNANIA SIĘ Z JEGO TREŚCIĄ, W CELU  PILNOWANIA WIZYT U DENTYSTY i OGRANICZANIA CUKRU  NASZYM  MILUSIŃSKIM.

IMG_2405

Zapytałam raz wiewiórkę: – Miałaś kiedyś  w dwójce dziurkę?

– Dziurkę? W zębie? Toż to śmiechy! Czym chrupałabym orzechy?

Do dentystki często chodzę, orzechów nigdy nie słodzę,            

nie jem tortów, kremów, ciasta…a to…moja SZCZOTKA, PASTA –

IMG_2470

ząbki nimi wciąż szoruję, tobie też to proponuję!

Ja też nie chcę w zębach dziurki, więc posłucham tej wiewiórki:

 – powiem mamie (tak dla draki), że nie dla mnie już

lizaki,

– że zdrowo  nie znaczy SŁODKO i że będę co dzień

szczotką

swoje zęby myć.

Bo chcę długo, długo żyć!

ZDROWE ZĘBY NASZYCH DZIECI GWARANTEM ZDROWEGO PAŃSTWA I NARODU!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s