Nadchodzi Mikołaj, Dziadek Mróz, czy co tam…

Ale to już było! No i co z tego?. Nie wszyscy dotarli i oglądali, a ciągle aktualne chyba.

Jeśli daję tu czasami fotografie rozmaitych WYTWORÓW, to nie po to, żebyście je podziwiali. Jeszcze nie zwariowałam do końca. Liczba pięknych rzeczy, które ludzie są w stanie ( i z czego) zrobić jest tak oszałamiająca, że to przekracza już, moim zdaniem, nasze możliwości dotarcia do większości z nich. Moim zamiarem jest podrzucenie kilku takich, czy innych pomysłów, które być może zachęcą rodziców, dziadków, opiekunów do zabaw z dziećmi – WSPÓLNYCH – takie są mile widziane przez wszystkich, a ich wychowawcza, edukacyjna i emocjonalna rola jest jest nie do przecenienia. No, tak znów tu powiało i to nie pierwszy raz (i nie ostatni) jakimś swądem dydaktycznym – babcie często to robią, co nie znaczy, że nie mają czasem racji. A więc, do roboty:

Modelina : zbliża się czas dawania upominków, no, to z tej mojej ulubionej modeliny mamusia może ulepić ulubioną BAJKĘ dla córki ( lub dla synka), a może i dla męża, (tylko jaką?)  Ta poniżej jest chyba wszystkim znana?

IMG_5665

Zabierzmy się teraz za BIŻUTERIĘ – polecam wisiorki z różnymi ozdobami (kształtujemy, gotujemy, wklejamy wcześniej wymyślone ozdoby, bryzgamy bezbarwnym lakierem i wieszamy np. na gotowych sznureczkach). Zupełnie nieźle wyglądają te wisiory na letnich koszulkach. Można też wykombinować ciekawą broszkę – ale ta wymaga sprytu przy wklejaniu w nią zapinki.                              IMG_5621

Te mają wmontowane kolorowe szkiełka, łatwo je kupić.

Skoro jesteśmy przy broszkach, to chyba pamiętacie, że jeszcze niedawno były one szalenie modne w pewnych kręgach politycznych. Nie mogę się powstrzymać i muszę wam opisać pewien upominek, który wysłałam, (było to, co prawda 2 lata temu) do kilku pań w rodzinie. Każda z nich dostała broszkę wpiętą w róg „urzędowego pisma.”Takie broszki można znaleźć w sklepach z niby-antykami. Przykład – na fotce. Był to dodatkowy upominek gwiazdkowy.

IMG_5683

             Pismo nr. TzM/ 4 /poz.war.pl.bena/16

N R M  czyli  Narodowa Rada Mikołajów przy Premier Beacie Szydło

                ODEZWA DO POLEK

Każda Polka, bardzo proszę

ma od dzisiaj nosić broszę.

Na sweterku, na jesionce,

na żakiecie lub garsonce.

Jeśli chce, niech wepnie, proszę,

w szalik, w trepy lub w bambosze.

Zgodzę się też na berecik,

chustkę, bluzkę lub kaszkiecik.

W spodnie też ją wsadzić można,

ale, Polko, bądź ostrożna,

bo jak zapniesz ją niechlujnie –

to cię kujnie !!

Broszka – PATRIOTKI ZNAK?

Odpowiadam: – WŁAŚNIE TAK !

Ps. A trzymać ją na firance pozwoliłam tylko Dance.

Z upoważnienia N R M:

/ . .xxx . . . . . . . . . . . . . . . /

W załączeniu : Broszka

Och, te wspomnienia! No, to pomalutku szykujemy się do lepienia pierogów ( zamrożę) – Który to już raz!!

18 myśli na temat “Nadchodzi Mikołaj, Dziadek Mróz, czy co tam…

      1. Kiedyś przejeżdżając przez Bieszczady zatrzymaliśmy się w małym niepozornym barze przy drodze, trochę spłoszeni co tam kupimy. Okazuje się, że żona tego pana codziennie gotuję zupę i robi pierogi w domu by on mógł sprzedawać w tym barze, uwierzcie mi, jedzenie było przepyszne. Domowe.

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s